Halı Yıkama

Halı yıkama sektörü yeni bir sektör olduğu için ve dışarıdan bakıldığında büyük paralar kazandırdığı görülerek çoğu kişi bilip bilmeden bu işe girişmiştir. Hal böyle olunca da halı yıkama sektöründe büyük bir işini bilememezlik baş göstermiştir. Bu sayfada halı yıkama işinin nasıl yapılması gerektiği ve firmamızın halı yıkama işine verdiği önemi anlatacağız.

Halı yıkama öncelikle en az yılda 1 kere yapılması, hatta 6 ayda bir yapılması gereken bir temizliktir. Çünkü bir yemek masasını günde en az 3 kere sildiğimizi düşünürsek ki halılarımızı günlük silme imkanımız mümkün olmamaktadır ne kadar kirlendiğini rahatlıkla tahmin edebilirsiniz.

Çengelköy halı yıkama Yıkanmış halı

Halılar ilk olarak yıkama öncesinde kontrolden geçer. Bu kontrolün amacı halının ebatını ölçmek, gözle görülen lekeleri tespit etmek ve elle alınabilecek pislikleri almaktır. Bu aşamadan sonra halı yıkama bölümüne aktarılarak halılarınız tek tek yıkanmaya başlar. Halı yıkama makinemiz ile halılarınız derinlemesine yıkanarak halı diplerindeki maytlar (mite) arındırılır. Makinenin fırçası belirli aralıklarla değiştirilmelidir. Çünkü sık kullanılan fırça zamanla yıpranacaktır. Firmamızda makinelerin bakımları zamanında yapıldığı için problem yaşanmamaktadır.

Çengelköy halı yıkama firmamız makine konusunda son teknoloji ürünleri kullanmaktadır. Halı yıkama makinesi ile yıkanan halılar bol temiz su ile durulanarak sıkma makinesine aktarılır. Halı sıkma makinesinde dakikada ortalama 600 devir ile dönerek halılarda su oranı minimuma inmektedir.

Halı sıkma makinesinde sıkılan halılar kurutulmak için kurutma odasına aktarılır. Kurutma odası güneş görmeyen kapalı ortam olması gerekir ki halıların renklerinde solma olmasın. Kurutma odamız kapalı alandır ve doğalgaz ile ısıtılmaktadır.

Kuruyan halılar kontrol ve paket için paketleme bölümüne aktarılır. Burada kontrol edilerek hav makinesi ile üzerindeki halı tüyleri alınır ve leke olup olmadığı kontrol edilir. Kontrolden geçen halılar paketlenerek servise hazır hale getirilir. Artık halılarınız kullanıma hazırdır. Ücretsiz servis hizmetimiz ile halılarınız adreslerinize teslim edilir.